Soczewki okularowe

Naszym strategicznym partnerem jest Hoya Lens Poland. Japońska firma gwarantująca najlepsze na świecie powłoki i uszlachetnienia soczewek okularowych.

Naszym strategicznym partnerem jest Hoya Lens Poland. Japońska firma gwarantująca najlepsze na świecie powłoki i uszlachetnienia soczewek okularowych.

W celu spełnienia wszystkich potrzeb naszych klientów współpracujemy również z innymi dostawcami gwarantującymi najwyższą jakość.

Powłoka antyrefleksyjna (AR)


Dlaczego warto zdecydować się na szkła nieco droższe od standardowych, z dodatkową powłoką antyrefleksyjną? Ponieważ tak uszlachetnione soczewki mają wiele praktycznych zalet. 

Odbijają refleksy świetlne, które często potrafią uprzykrzyć człowiekowi życie, a z którymi oko musi się non stop mierzyć. Efektem całodniowych zmagań z takimi właśnie refleksami jest ogólne zmęczenie, kiepskie samopoczucie, ból oczu, uporczywe szczypanie i łzawienie.

Bezdyskusyjnym atutem powłoki antyrefleksyjnej jest fakt, że stwarza ona dodatkowe zabezpieczenie przed rysowaniem się soczewek, a wraz z zawartą powłoką hydrofobową powoduje, że soczewki słabiej parują przy znacznych różnicach temperatur (np. zimą).

Obecnie dostępne są soczewki z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną z dodatkową warstwą tzw. Śliską, która powoduje, że czyszczenie takich soczewek jest wyjątkowo łatwe i szybkie, a brud do nich dużo trudniej przylega.

Sytuacje, że po dotknięciu soczewki np. tłustym palcem i próbie wyczyszczenia mikrofazą tylko rozetrzemy brud po powierzchni soczewki powodując pogorszenie widzenia, w szkłach z najlepszej jakości antyrefleksem nie występują (ze względu na jego właściwości oleofobowe).

Możemy być spokojni, że porządna powłoka antyrefleksyjna nie zejdzie, nie spęka ani się nie złuszczy. Bezwzględnie nie wolno zostawiać okularów pod szybą samochodową na desce rozdzielczej, gdyż w słoneczny dzień temperatura może wynieść tam powyżej 60 stopni Celsjusza, co może grozić uszkodzeniem powłok. 

Okulary progresywne


Są to okulary dla osób po 40. roku życia, które potrzebują innych okularów do patrzenia w dal (do chodzenia, prowadzenia samochodu, oglądania telewizji) i innych do bliży (do czytania, majsterkowania, szycia czy haftowania) i przydałaby się im trzecie okulary do komputera, sprawdzenia nawigacji w samochodzie i prac domowych.

Soczewki w okularach progresywnych umożliwiają Pacjentowi wyraźne widzenie na każdą odległość. 

Estetyką przerastają okulary dwuogniskowe ze względu na brak „wtopki” do czytania – szkła progresywne wyglądają jak normalne soczewki, tyle, że na ich powierzchni moc zmienia się płynnie. Dodatkowo, w przeciwieństwie do soczewek dwuogniskowych, gdzie są wyłącznie strefy do bliży i dali, przez okulary progresywne Pacjent widzi ostro na wszystkich odległościach.

Okulary progresywne są niemal „szyte” na miarę. Przy doborze opraw i szkieł bierze się pod uwagę parametry silnie zindywidualizowane, takie jak rozstaw źrenic, położenie gałek ocznych względem siebie, odległość oka od soczewki, kształt twarzy pacjenta itd. Tylko on będzie widzieć przez takie okulary wyraźnie. Inna osoba, nawet z taką samą korekcją, już nie.

Dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących w zamkniętych pomieszczeniach są okulary do odległości pośredniej zapewniające dobre widzenie przy komputerze, do czytania i do odległości 4 metrów.

Soczewki asferyczne


Są to soczewki przeznaczone dla osób z większą już wadą wzroku (powyżej +/- 4,00 dioptrii), które oczekują, by ich soczewki w okularach wyglądały estetycznie, czyli były cieńsze, lżejsze i bardziej płaskie.

Płaska konstrukcja soczewki powoduje także, że soczewka taka znajduje się bliżej oczu, przez co zmniejszony jest efekt lupy, czyli nasze oczy wydają się w swojej wielkości bardziej naturalne. Są mniej powiększone w przypadku znaczących korekcji dodatnich oraz mniej pomniejszone w przypadku korekcji ujemnych. 

Asferyczność oprócz uczynienia soczewki dodatkowo cieńszej i mniej wypukłej powoduje dodatkowo zmniejszanie zniekształceń, gdy patrzymy na przedmioty przez obwodowe części naszej soczewki.